
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.8 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Interface | SMBus |
| Max Supply Voltage | 3.8 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Accuracy | 3 °C |
| Max Output Current | 100 µA |
| Number of Bits | 8 |
| Operating Supply Current | 400 µA |
| Quiescent Current | 900 µA |
| Number of Analog Inputs | 6 |
| Min Output Voltage | 400 mV |
| Max Output Voltage | 2.4 V |
| Output Current | 100 µA |
Stock: 613
Distributors
pcbx
Unit Price$3.57959
Ext.Price$3.57959
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.57959 | $3.57959 |
| 10 | $2.74090 | $27.40900 |
| 25 | $2.53487 | $63.37175 |
| 50 | $2.41626 | $120.81300 |
| 100 | $2.30318 | $230.31800 |
| 300 | $2.21026 | $663.07800 |
| 500 | $2.12108 | $1060.54000 |
| 1000 | $2.07150 | $2071.50000 |
